Yadotek

Php Frameworkleri – Hangi Frameworkü Seçmeliyim ?

04.07.2020
97
Php Frameworkleri – Hangi Frameworkü Seçmeliyim ?

Php ile yazılım geliştirmeyi seven ve frameworklerle çalışmak isteyenler için işlemlerini hızlandırabilecekleri framework önerileri.Peki php’de hangi frameworkler var ve hangi frameworkü seçmeliyim/kullanmalıyım ?

Php Frameworkleri

Laravel

Laravel, hızlı uygulama geliştirmeyi mümkün kılan birçok özelliğe sahiptir. Laravel’in, “Blade” adı verilen light-weight templating engine vardır; bu kimlik doğrulama, oturumlar, kuyruklama, önbellekleme ve RESTful yönlendirme gibi sıklıkla yapmanız gereken işleri kolaylaştıran zarif bir söz dizimidir. Laravel ayrıca, Homestead adlı paketlenmiş bir Vagrant box olan yerel bir geliştirme ortamı içerir.

Symfony

Symfony Bileşenleri, form oluşturma, nesne yapılandırma, yönlendirme, kimlik doğrulama, şablon oluşturma ve daha birçok diğerleri gibi farklı görevleri tamamlayabileceğiniz yeniden kullanılabilir Php kütüphaneleridir. Bileşenlerden herhangi birini  Composer PHP dependency manager ile yükleyebilirsiniz.

Codeigniter

Codeigniter, MVC(Model-View-Controller) yapısını kullanan bir frameworktur. CodeIgniter, çok az kurulum gerektiren çok basit bir kurulum sürecine sahip olmasından dolayı yükleme olarak zorluk çıkartmaz. Yazmış olduğunuz uygulamaların değişik Php versiyon ve konfigürasyonlarına sahip sunucular üzerinde çalışma uyumluluğu olacaktır.

Yii

Zend

Benim tavsiyem laravel olacaktır.Kendi projelerimde laraveli kullandım ve kullanıyorum hız ve esneklik açısından gayet güzel bir framework.Tema yapısı ve MVC yapısı gayet oturaklı.Tabi yinede diğer frameworkleri deneyip karar vermek size kalmış

BİR YORUM YAZIN

*

code

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazılım Donanım Teknoloji 2019