Yadotek

Windows Hızlı Erişimde Sabitleme, Kaldırma ve Özelleştirme Yapma

Windows Hızlı Erişimde Sabitleme, Kaldırma ve Özelleştirme Yapma

Windowsunuzda hızlı erişim kısmındaki dosya ve klasörlerinizi nasıl sabitleyebileceğinizi,kaldırabileceğiniz ve özelleştirme yapabileceğiniz görelim

Hızlı Erişimde Sabitleme, Kaldırma ve Özelleştirme Yapma

Sabitleme

 • Bir klasörün Hızlı erişimde görünmesini istiyorsanız, klasöre sağ tıklayın ve Hızlı erişime sabitle’yi seçin. Artık ihtiyacınız olmazsa klasörü oradan kaldırın.

  Seçili Belgeler klasörü ile Dosya Gezgini’nin ve Hızlı erişime sabitle komutunu görüntüleyen sağ tıklatma menüsünün yakın görünümü.

Kaldır

 • Hızlı erişimde görmek istemediğiniz bir öğe olursa, sağ tıklayın ve Hızlı erişimden kaldır öğesini seçin. Artık her gün kullanıyor olsanız bile öğe orada görünmeyecektir.

  Vurgulanan Hızlı erişimden kaldır komutu ile sağ tıklatma menüsünü gösteren vurgulanan dosyası.

Yalnızca sabitlenmiş klasörleri göster

 • Son kullanılan dosyaları veya sık kullanılan klasörleri kapatmak için Görünüm sekmesine gidin ve ardından Seçenekler’i seçin. Gizlilik bölümünde, onay kutularını temizleyin ve Uygula’yı seçin. Hızlı erişim artık sadece sabitlenmiş klasörlerinizi gösterecektir. (Bunları yeniden açarsanız, daha önce Hızlı erişimden kaldırdığınız öğeler yeniden görünebilir.)

  Görünüm seçenekleri iletişim kutusunun Gizlilik bölümünün yakın görünümü.

Bu Bilgisayara açık

 • Dosya Gezgini’nin Bu Bilgisayara açık olmasını istiyorsanız, Görünüm sekmesine gidin ve Seçenekler’i seçin. Dosya Gezgini’ni aç listesinden Bu Bilgisayar seçeneğini seçin ve ardından Uygula’yı seçin.

  Klasör Seçenekleri iletişim kutusunun Genel sekmesi.

BİR YORUM YAZIN

*

code

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazılım Donanım Teknoloji 2019