Yadotek

Windows 10 Başlat,Arama,Saat,Ses Gibi Bölümlere Tıklanmıyor

Windows 10 Başlat,Arama,Saat,Ses Gibi Bölümlere Tıklanmıyor

Windows 10 bilgisayarınızda araç çubuğundaki başlat,arama,saat,ses,ethernet,wifi gibi bölümlere tıklayamıyor olabilirsiniz.Peki bunun sebebi nedir ?

Windows 10 Başlat,Arama,Saat,Ses Gibi Bölümlere Tıklanmıyor

Windows 10 da araç çubuğundaki ögelere tıklayamıyor olmanızın genel sebebi cihazınıza yüklediğiniz programlardan veya reklamlar bulaşan virüslerdir

Peki Ne Yapmalıyız ?

En kesin ve garanti çözüm bilgisayarınızdaki dosyalarınızı yedekleyip temiz bir windows kurmaktır

Belki işinize yarar diye diğer bir çözüm yolu ( denenmedi,işe yarayıp yaramadıgı bilinmiyor)

1 – CTRL + ALT + DEL tuşları ile Görev Yöneticisini açın.

2 – Görev Yöneticisi penceresinde “File (Dosya)” menüsü altındaki “Run New Task (Yeni Görevi Çalıştır)” seçeneğine tıklayın.

3 – Run (Çalıştır) kısmına aşağıdaki komutu yazın ve çalıştırın.

msconfig w/admin privileges

4 – “System Configuration (Sistem Yapılandırması)” penceresi açılacak. “Boot (Önyükleme)” sekmesini açın, “Boot Options (Önyükleme Seçenekleri)” başlığı altındaki “Safe Boot (Güvenli Önyükleme)” seçeneğini ve “Network (Ağ)” seçeneğini işaretleyin, Apply (Uygula) ve Ok (Tamam) butonlarına tıklayın.

5 – Karşınıza gelen onay penceresindeki “Restart (Yeniden Başlat)” butonuna tıklayarak bilgisayarınızı bu ayarlar ile yeniden başlatın. Bilgisayarınız şifre sorarsa Windows 10 hesabınıza girdiğiniz Outlook mail şifrenizi girmelisiniz. Bu ekranda Windows 10 için oluşturduğunuz pin veya şifreyi kabul etmeyecektir.

6 – Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız yeniden başlayacak. Yukarıdaki ilk 3 adımı tekrar uygulayarak “Sistem Yapılandırması“, “Önyükleme” sekmesine kadar gelin. “Safe Boot (Güvenli Önyükleme)” seçeneğini devre dışı bırakın, “Uygula” ve “Tamam” butonlarına tıklayın. Yani ayarları eski haline getirin. Tekrar bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sizde cihazınıza format atmadan önce bu yöntemi de deneyebilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

*

code

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazılım Donanım Teknoloji 2019