Yadotek

0xc00007b Hatası Nedeni Ve Çözümü

0xc00007b Hatası Nedeni Ve Çözümü

Bazen bilgisayarınızda bir oyunu veya programı açmaya çalışırken 0xc00007b hatası ile karşılaşabilirsiniz.Peki nedir bu 0xc00007b hatasıNasıl çözülür ? Makalemizin devamında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz

0xc00007b Hatası Nedeni 

 • Çözüm yöntemlerine geçmeden önce bu sorunun nedenlerine de göz atmak istiyoruz. Bilgisayarlarınızı daha yakından tanımanız adına önemli bir unsur olduğunu düşünüyoruz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi sık sık bu sorunu yaşayacaksınız.
 • Sistem dosyasına bağlı sorunlardan bir tanesidir ve DLL dosyalarının normal bir şekilde çalışmıyor olması, bu sorunu gün yüzüne çıkartıyor.
 • Net framework uygulamasında meydana gelen sorunlar da yine bu problemi gündeme getiriyor ve incelemelerinizi bu uygulama üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.
 • Son olarak bir diğer neden ise Visual C++ kütüphanesi problemleridir. Tüm bu problemleri çözmek için neler yapabileceğinize göz atalım ve süreci birlikte takip edelim.

Çözümü

 • DLL dosyalarını system 32 klasörüne yükleyerek sizler de eksikleri giderebilir ve yükleme sonunda sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. İndirmeniz gereken dosyaları dijital dünyada bulabiliyorsunuz ve birçok kaynak bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
 • DLL Help724 şeklinde arama yapabilirsiniz ve indirme eylemini gerçekleştirdikten hemen sonra ‘’ mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll ve msvcr100_clr0400.dll’’ dosyalarını da system 32 sistem klasörüne mutlaka dahil etmeniz gerekiyor.
 • Yükleme işlemini yaptıktan sonra herhangi bir sorun karşınıza çıkmayacaktır ve problemi de çözümlemiş olacaksınız.

Bu yöntem herhangi bir şekilde işe yaramadıysa eğer dilerseniz bir diğer alternatifi kullanabilir ve uygulayabilirsiniz. Gelin hep birlikte göz atalım ve sorularınızı da yanıtlamış olalım.

 • .Net Framework ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız eğer Microsoft resmi sitesi üzerinden en son sürümü indirmeniz gerekecektir.
 • İndirme işlemi için resmi siteyi ziyaret ettiğinizde cihazınız ile ilgili birtakım bilgiler talep edilecek ev bu bilgileri eksiksiz bir şekilde girdiğiniz takdirde en uygun sürüm tavsiyesi yapılacaktır. Önerilen sürümü indirip sizler de sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İkinci yöntem ile ilgili bilmeniz gereken detayları da paylaşmak istedik. Peki bu adım da işe yaramadıysa ne yapmamız gerekiyor? Son olarak bir tavsiyemiz daha olacak ve dilerseniz bu tavsiyeyi de sizinle paylaşalım.

 • Visual C++ ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz ve başlıkta yer alan hatanın en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Windows resmi site aracılığı ile son ve güncel sürümü indirebiliyorsunuz. Yine cihaz bilgilerinizi girdiğiniz takdirde sizler için en uygun olan dosya kısa süre içerisinde hazırlanıyor ve download edebiliyorsunuz.
 • 32 bit ve 64 bit detayını da unutmamak gerekiyor ve cihazınızı tanıyor olmalısınız. Gerekli güncelleme yapıldığı takdirde ilgili sorunu kısa süre içerisinde çözümlemiş oluyorsunuz.

Eğer sorun devam ediyor ise işletim sisteminizi baştan kurmayı deneyebilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

*

code

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazılım Donanım Teknoloji 2019