Yadotek

DataLife Engine

DataLife Engine

DataLife Engine kısa ismiyle dle rus yapımı Cms (içerik yönetim sistemi).Hafif,stabile yapısı,tema ve eklenti sistemiyle tek kelimeyle harika bir içerik yönetim sistemi.Hızlı yapısıyla wordpress’e kafa tutan hatta yer yer wordpress’ten üstün özelliklere sahip bir sistem

DataLife Engine

DataLife Engine Özellikleri

DataLife engine ne gibi özelliklere sahip hep beraber görelim ;

* SEO url denilen, denilen urlelerin anlamlı kelimeler içermesi bulunmaktadır.3 farklı sef url (search engine friendly url) bulunmaktadır.
* Admin güvenli giriş seçenekleri ve üye girişlerinde standart captha
* Ajax sistemli alt yapı. istenildiğinde aktif edilebilen.
* Reklam kontrol sistemi. Standart olarak gelen bu sistem istediğiniz yerde reklamları çıkarmanız ve süre ayarlayarak o süre içerisinde yayında kalmasını sağlamak.
* Admin panelden tema düzenleme seçenekleri
* Site takvimi ve aşivler oluşturma
* Rss ve Etiket özellikleri standart olarak bulunmakta.Ayrıca sitelerden Rss haber çekebilme otomatik.
* Siteye admin panelden  dosya yükleyebilme. Dosya indirme koruması. Sitenizden kopyalanan dosya urlesi başka site üzerinden çalışmaz.
* Korumalı url özelliği. Yukarıda bahsettiğim dosya linki korumasında özelliği herhangi bir urleyide korumaktadır. Url siteniz haricinde bir sitede çalışmaz. Dış site üzerinden tıklandığında anasayfanıza yönlendirir.
* Resim ve video filigran özelliği. İstediğiniz filigranı tasarlayıp sisteme ekleyerek resimleriniz veya videolarınız sitenize yüklenirken resim veya videoya işlenir. Ayrıca otomatik resim boyutlandırma.
* PDA telefonlar için özel tasarımlı tema. PDA telefon ile birisi sitenize girdiğinde PDA ya uygun tasarımlı tema aktif olur. Mobil uyumlu bir scripttir.
* Admin panelinden sistemin sql yedeğini alabilme.
* Yönetici, Editör,Yazar,Üye, Ziyaretçi grubları ve bu gruplara ayrı ayrı onlarca özellik atayabilme.Forumlardaki gibi bir çok yazarlı sistem oluşturmakta çok kullanışlı.
* Admin panelden e-posta şablonları düzenleyebilme.
* Kelime filitreleme ve ip banlayıcı/üye banlayıcı modüller standart olarak bulunmaktadır.
* Site haritası ve anketler kurulumda standart olarak gelmektedir.
* Site içi ÖM (özel mesaj) gönderebilme. Ayrıca tüm üyelere ÖM atabilme.
* Admin panelden çalışan ve sistem dosyalarını tarabilen antivirüs özelliği.
* Admin panelden veri tabanı obtimizasyon yapabilme özelliği.
* Standart Gzip ve önbellek özellikleri.

Yüksek trafik ve hit alan sitelerinizde rahatça kullanabileceğinz harika,güzel ve sunucuyu yormayan bir sistem.Esnek tema ve modül yapısıyla temalarınız kolayca entegre edebilir modül ve eklentiler geliştirebilirsiniz.Şuan en güncel sürümü dle 14.0 sürümüdür

Blog,haber,program indirme vb gibi siteleriniz için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.Dle ile tanışıklığım yaklaşık bir 7-8 senedir var projelerimde çokça kullandım.Kesinlikle tavsiye ederim kullanımı oldukça kolay.Harika bir yapısı var.Datalife engine ilgili aklınıza takılan herşeyi forum bölümümzdeki DataLife Engine Kategorisinden bana sorabilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

*

code

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yazılım Donanım Teknoloji 2019